- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Lōr
Current Weather Kōh-e Lōr
Current weather for the city of Kōh-e Lōr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -3°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 5°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -5°C |
