- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Laghman
- Kōh-e Lamāshān
Current Weather Kōh-e Lamāshān
Current weather for the city of Kōh-e Lamāshān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
