- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Kōh-e Kunj
Current Weather Kōh-e Kunj
Current weather for the city of Kōh-e Kunj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 4°C |
