- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kōkarān
Current Weather Kōh-e Kōkarān
Current weather for the city of Kōh-e Kōkarān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
