- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Khān
Current Weather Kōh-e Khān
Current weather for the city of Kōh-e Khān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 34°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
