- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kamālān
Current Weather Kōh-e Kamālān
Current weather for the city of Kōh-e Kamālān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 16°C |
