- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kālī
Current Weather Kōh-e Kālī
Current weather for the city of Kōh-e Kālī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
