- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Jōr
Current Weather Kōh-e Jōr
Current weather for the city of Kōh-e Jōr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -1°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 3°C |
