- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Ismā‘īl
Current Weather Kōh-e Ismā‘īl
Current weather for the city of Kōh-e Ismā‘īl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-22°C
feels like -29°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 77 % |
| dew point | -26°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | -8°C |
| MIN: | -34°C |
| Average: | -20°C |
