- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Hōtārī
Current Weather Kōh-e Hōtārī
Current weather for the city of Kōh-e Hōtārī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 6°C |
