- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Ghūjī
Current Weather Kōh-e Ghūjī
Current weather for the city of Kōh-e Ghūjī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 7°C |
