- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Kōh-e Duzdān
Current Weather Kōh-e Duzdān
Current weather for the city of Kōh-e Duzdān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-8°C
feels like -10°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | -2°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -11°C |
