- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Dōāwī
Current Weather Kōh-e Dōāwī
Current weather for the city of Kōh-e Dōāwī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
