- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Dirshī
Current Weather Kōh-e Dirshī
Current weather for the city of Kōh-e Dirshī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 4°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 5°C |
