- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Darah
Current Weather Kōh-e Darah
Current weather for the city of Kōh-e Darah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 15°C |
