- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Dālān Sang
Current Weather Kōh-e Dālān Sang
Current weather for the city of Kōh-e Dālān Sang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 12°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
