- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kapisa
- Kōh-e Dāghān
Current Weather Kōh-e Dāghān
Current weather for the city of Kōh-e Dāghān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-9°C
feels like -11°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 44 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 4°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -10°C |
