- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Kōh-e Dādā
Current Weather Kōh-e Dādā
Current weather for the city of Kōh-e Dādā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 13°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 17°C |
