- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Chukrōk
Current Weather Kōh-e Chukrōk
Current weather for the city of Kōh-e Chukrōk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-20°C
feels like -27°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | -24°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | -3°C |
| MIN: | -28°C |
| Average: | -15°C |
