- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Chaghilak
Current Weather Kōh-e Chaghilak
Current weather for the city of Kōh-e Chaghilak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
