- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Chabnow
Current Weather Kōh-e Chabnow
Current weather for the city of Kōh-e Chabnow. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -1°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 81 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | -3°C |
