- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Bōt
Current Weather Kōh-e Bōt
Current weather for the city of Kōh-e Bōt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-10°C
feels like -19°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | -1°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -12°C |
