- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Bōryōk
Current Weather Kōh-e Bōryōk
Current weather for the city of Kōh-e Bōryōk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 4°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | 0°C |
