- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Bāslaymān
Current Weather Kōh-e Bāslaymān
Current weather for the city of Kōh-e Bāslaymān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 3°C |
| MIN: | -27°C |
| Average: | -9°C |
