- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Bāghar
Current Weather Kōh-e Bāghar
Current weather for the city of Kōh-e Bāghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
