- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Bād
Current Weather Kōh-e Bād
Current weather for the city of Kōh-e Bād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
