- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Ayrakah
Current Weather Kōh-e Ayrakah
Current weather for the city of Kōh-e Ayrakah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -4°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -2°C |
