- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Sōkhtah Qāsh
Current Weather Sōkhtah Qāsh
Current weather for the city of Sōkhtah Qāsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -3°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -1°C |
