- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Kkach’i-sŏm
Current Weather Kkach’i-sŏm
Current weather for the city of Kkach’i-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 12°C |
