- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Kae-gol
Current Weather Kae-gol
Current weather for the city of Kae-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
