- Weather
- United States of America
- Ohio
- Jerusalem
Current Weather Jerusalem
Current weather for the city of Jerusalem. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
