- Weather
- State of Israel
- Northern District
- Ḥurfeish
Current Weather Ḥurfeish
Current weather for the city of Ḥurfeish. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 2. 4. (14:00)
16°C
feels like 16°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
