Current Weather Huétor-Tájar
Current weather for the city of Huétor-Tájar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
