- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Ḩowẕ-e Ma‘ābir
Current Weather Ḩowẕ-e Ma‘ābir
Current weather for the city of Ḩowẕ-e Ma‘ābir. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 12°C |
