- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Ḩowz-e Āqā
Current Weather Ḩowz-e Āqā
Current weather for the city of Ḩowz-e Āqā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
