- Weather
- United States of America
- Virginia
- Herndon
Current Weather Herndon
Current weather for the city of Herndon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
