- Weather
- Namibia
- Otjozondjupa
- Grootfontein
Current Weather Grootfontein
Current weather for the city of Grootfontein. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 22°C |
