- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Gowr-e Murād
Current Weather Gowr-e Murād
Current weather for the city of Gowr-e Murād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
