Current Weather Gonbad-e Kāvūs
Current weather for the city of Gonbad-e Kāvūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
