- Weather
- United States of America
- Illinois
- Glendale Heights
Current Weather Glendale Heights
Current weather for the city of Glendale Heights. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 31. 3. (17:00)
18°C
feels like 18°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
