- Weather
- Republic of Iraq
- Sulaymaniyah
- Gird-ī Bartāwīn
Current Weather Gird-ī Bartāwīn
Current weather for the city of Gird-ī Bartāwīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
