- Weather
- Republic of Chad
- Borkou Region
- Faya-Largeau
Current Weather Faya-Largeau
Current weather for the city of Faya-Largeau. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 35°C |
