- Weather
- Greece
- Central Greece
- Faros
Current Weather Faros
Current weather for the city of Faros. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 2. 4. (03:00) to 2. 4. (09:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 2. 4. (03:00) to 2. 4. (09:00)
12°C
feels like 10°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 992 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 13°C |
