- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Elyāsān-e ‘Olyā
Current Weather Elyāsān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Elyāsān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
