- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Dowrak-e Bālā
Current Weather Dowrak-e Bālā
Current weather for the city of Dowrak-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 61 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
