- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Dolangān-e Bālā
Current Weather Dolangān-e Bālā
Current weather for the city of Dolangān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 48 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
