- Weather
- Socialist Republic of Vietnam
- Phú Thọ
- Độc Kinh
Current Weather Độc Kinh
Current weather for the city of Độc Kinh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 31°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 24°C |
