- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Dingy-Saint-Clair
Current Weather Dingy-Saint-Clair
Current weather for the city of Dingy-Saint-Clair. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Avalanche Warning
Valid to 2. 4. (00:00)
6°C
feels like 3°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
