- Weather
- United States of America
- Texas
- DeSoto
Current Weather DeSoto
Current weather for the city of DeSoto. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 20°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
