Current Weather Dasht-e Mūrd
Current weather for the city of Dasht-e Mūrd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
